niedziela, 15 grudnia 2013

Czy Twoja dziewczyna albo żona jest profesjonalną ofiarą?

Kolejne tłumaczenie artykułu doktor Tary.

Czy Twoja dziewczyna albo żona obwinia Cię o wszystko, co idzie nie tak w waszej relacji? Obwinia Cię nawet o swoje własne zachowania? Czy odmawia wzięcia odpowiedzialności za własne czyny, zwłaszcza te, które Cię zabolały? Czy często jesteś zmuszony wykazać skruchę i przepraszać swoją partnerkę?

Jeżeli tak mogłeś trafić na kobietę, która jest profesjonalną ofiarą. Aczkolwiek nie daj się zwieść, ona nie jest żadną prawdziwą ofiarą. Pozowanie na taką to bardzo wpływowa rola. Bardzo często kobiety, które grają ofiary są w zasadzie agresorami w relacji. Grają "ofiary", aby manipulować i kontrolować innych. Łapią Cię jako emocjonalnego zakładnika.

Profesjonalne ofiary to nic innego jak podstępni tyrani działający z ukrycia. Ciągłe trwanie w byciu obwinianym przez te kobiety jest formą znęcania się emocjonalnego. Poniżej znajduje się kilka znaków, które mogą świadczyć o tym, że Twoja dziewczyna lub żona jest profesjonalną ofiarą:

1. Ona nigdy nie przyznaje się, kiedy krzywdzi innych. Posiada wyłączność na bycie ofiarą. Kiedy próbujesz pociągnąć ją do odpowiedzialności ona wymiguje się wymówkami na temat tego dlaczego nie jest odpowiedzialna. Te wymówki zrzucają winne na kogoś innego zazwyczaj na osobę skrzywdzoną. To zawsze jest Twoja wina, albo kogoś innego - nigdy jej.

2. Ofiara musi wyglądać na ofiarę. Jeżeli nie jesteś typem osoby znęcającej się nad drugą osobą to ona Cię taką uczyni, żeby jej stworzony w głowie scenariusz "ofiary" mógł się urzeczywistnić. Dla przykładu ona konsekwentnie "wbija Ci igłę" w to samo miejsce, robi to dopóki Ty nie możesz wytrzymać i wybuchasz. Bravo! I oto własnie chodziło w ten sposób stała się ofiarą, którą chciała być. Nic nie szkodzi, że poświęciła kilka godzin na wkurzanie Cię i psychiczne znęcanie się nad Tobą przecież plan został wykonany. Ona musi kreować się na ofiarę, a kogoś innego na tego złego to leży u podstaw jej osobowości.

To jest bardzo prymitywny mechanizm obronny zwany projekcją (poruszany już był we wcześniejszym artykule). Jeżeli Ty jesteś osobą na której dokonuje się projekcji to naprawdę jest to paskudne i możesz czuć się jak wariat. To taka samospełniająca się przepowiednia, gdzie ona wierzy, że Ty jesteś "złym człowiekiem", a ona jest "ofiarą". Potem Twoja partnerka zachowuje się, albo działa w taki sposób, żebyś stał się z tym złym, którego sobie wykreowała. Istotnym wskaźnikiem jest tutaj znak, kiedy Ty czujesz się zmuszany przybierać rolę tego kim nie jesteś. To jest bardzo, ale to bardzo emocjonalnie niszczące.

3. Ona obwinia innych i okoliczności za swoje błędy i niepowodzenia. Profesjonalna ofiara żyje na wyspie, która nazywa się Nigdy-Nie-Bierz-Osobistej-Odpowiedzialności, sąsiadującej na północy z krainą "Gdyby tylko". To pozwala jej zrzucić winę za jej życie, karierę i wszystko inne na swoich rodziców, rodzeństwo, współpracowników, szefów, profesorów i Ciebie.

To ona prowadziłaby firmę, gdyby tylko jej szef poznał jej talenty. To ona ukończyłaby szkołę kulinarną z wyróżnieniem, gdyby tylko jej profesor nie patrzył na nią spod oka. Uprawiałaby z Tobą seks gdyby tylko nie powody x, y, z. Nie daj się nabrać na takie pieprzenie w bambus. Ona ma rację, że ktoś musi ponieść winę za jej życie, nie zdaje sobie sprawy, ale naprawdę wystarczyłoby gdyby spojrzała w lustro.

4. Ona podziwia i szanuje ludzi, którzy w rzeczywistości traktują ją źle. To jest właśnie fascynujące odnośnie profesjonalnych ofiar. One bronią tych, którzy faktycznie krzywdzą je, wykorzystują i tyranizują, a z drugiej strony są gotowe wychłostać tych, którzy się o nie troszczą i chcą im pomóc. Twoja partnerka może wspominać swojego chłopaka, który traktował ją jak szmatę i od czasu do czasu dodawać "ale przecież to taka dobra osoba". W między czasie Ty chodzisz przy niej na palcach i starasz się jak możesz, ale i tak przecież jesteś ten zły.

Ten fakt, że ona podziwia i szanuje tyranów i ludzi, którzy niszczą innych jest WIELKĄ CZERWONĄ FLAGĄ ponieważ my "kopiujemy" tych, których podziwiamy. Powiedzmy to jeszcze raz: ONA PODZIWIA TYRANÓW, LUDZI, KTÓRZY ZNĘCAJĄ SIĘ NAD INNYMI OSOBAMI PONIEWAŻ ONA JEST TAKA SAMA TYLKO PRZEBRAŁA SIĘ ZA OFIARĘ.

Jest niemożliwym, aby mieć kochającą-relacje na równi z profesjonalną ofiarą. Ona idzie przez życie będąc zlekceważoną i zła, nigdy nie biorąc odpowiedzialności za własne czyny, albo życie. Życzę powodzenia, kiedy będziesz próbował z nią o tym porozmawiać. Poznasz jej ekstremalny mechanizm obronny i dodatkowe zachowania obwiniające. Jej jedyna tożsamość to tożsamość ofiary. Jeżeli nie będzie wierzyła, że jest ofiarą to kim będzie? Będzie osobą która traktuje inne osoby jak gówno i niszczy swoją przyszłość. To jest tak naprawdę sprawa pomiędzy psychologicznym obrazem swojej osoby, a totalnym zniszczeniem swojego ega.

Nie możesz mieć zdrowej relacji z kimś kto trzyma Cię jako zakładnika i kontroluje Cię poprzez poczucie winy, szantaż emocjonalny i obwinianie. Taka osoba bardzo rzadko się zmienia i dodatkowo przejawia symptomy zachowań zaburzeń osobowości z grupy B (borderline BPD, NPD i tak dalej).

Jeżeli masz do czynienia z taką osobą proponuje zastanowić się ponownie. Ja osobiście omijam takie osoby jak tylko mogę i staram się je ignorować. Na takie przypadki to jedyna metoda.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz przeczytaj (szczególnie jeżeli jesteś osobą zaburzoną; jeżeli Twój komentarz nie pojawił się na blogu to odpowiedź na pytanie 'dlaczego?' najczęściej kryje się w poniższym artykule): http://koniectoksycznych.blogspot.com/2014/02/komentarze-z-drugiej-strony-od-bpdnpd.html