piątek, 17 stycznia 2014

Rozstania Borderline: Czy możemy zostać przyjaciółmi?


Tłumaczenie fragmentu artykułu Shari Schreiber.

Jest prawdopodobne, że usłyszysz to pytanie zadane w różnych formach przez swojego przyszłego-byłego partnera z borderline. Zastanów się przez chwilę, pomyśl co tak naprawdę znaczy dla ciebie przyjaźń. Czy kiedykolwiek przyjaciel traktowałby cię tak okropnie jak ona? Czy kiedykolwiek przyjaciel okazałby ci tak zupełny brak szacunku jak ona? Czy kiedykolwiek przyjaciel kłamał by ci w żywe oczy? Przyjaciele to nie są zwyczajni pomagierzy to są ludzie, których dobrze znasz i na których możesz polegać. Oni pomagają tobie, a ty im. Przyjaźń opiera się na zaufaniu.W przypadku borderline ciężko mówić o jakiejkolwiek przyjaźni po prostu staniesz się chłopcem na posyłki. Jeżeli twoje kompulsje naprawiacza/ratownika są tak mocne, że musisz spełniać jej zachcianki i być przy niej nawet wtedy, kiedy ona cię odrzuciła to gratulacje czekają cie jeszcze bardziej destrukcyjne czasy, a ty po prostu jesteś zakutą pałą. Zostałeś ostrzeżony, kontynuuj tą grę z pełną świadomością konsekwencji.

Jeżeli to ty jesteś tym, który chce podtrzymać tą znajomość pomimo całego tego bólu wywołanego przez twoją ex to po prostu próbujesz uciec przed toksycznym wstydem, który zostawiła na tobie twoja partnerka borderline po zakończeniu relacji. Po prostu próbujesz zabandażować swoje ego. Jeżeli myślisz, że taka kobieta przestanie być dla ciebie toksyczna wtedy, kiedy sex znika z obrazka to tylko oszukujesz sam siebie.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz przeczytaj (szczególnie jeżeli jesteś osobą zaburzoną; jeżeli Twój komentarz nie pojawił się na blogu to odpowiedź na pytanie 'dlaczego?' najczęściej kryje się w poniższym artykule): http://koniectoksycznych.blogspot.com/2014/02/komentarze-z-drugiej-strony-od-bpdnpd.html