poniedziałek, 6 stycznia 2014

Zasada ZERO KONTAKTU - CO I JAK.


Tłumaczenie kolejnego artykułu doktor Tary.

Jeżeli spodobał ci się artykuł dodaj go jako znalezisko na wykop.pl , albo poleć znajomym.

Sztuka mówienia "NIE"

Obojętnie czy jesteś facetem, czy kobietą, jeżeli właśnie skończyłaś/eś toksyczną relację przedstawię ci kilka powodów dla których zasada ZERO KONTAKTU (ZK) jest najlepszym możliwym wyborem po rozstaniu.

 • Im wcześniej zaczniesz tym prędzej skończysz. Im szybciej odetniesz się od toksycznej oosby i będziesz się tego trzymał tym szybciej zacznie się twój proces leczenia. Jest naturalnym bawić się w sentymenty po rozstaniu z ex jednakże sam wiesz, że zaczynasz bawić się z ogniem, kiedy chcesz zamienić poczucie nostalgii na swoją toksyczną partnerkę. Jasne mogła być miła od czasu do czasu, słodka, czarująca, ale te ulatujące, krótkie momenty nie są wystarczające, aby naprawić tę wielką krzywdę, którą ci wyrządziła. Za każdym razem, kiedy inicjujesz kontakt, albo odpowiadasz na jej zaczepki musisz zaczynać proces leczenia od początku. Re-inicjacja kontaktu tylko przedłuża twój ból i cierpienie. To tak jak ze zrywaniem plastra z owłosionego ramienia - wolisz to robić szybko, czy powolutku ?
 • Nie sól swoich ran. Utrzymywanie i szukanie kontaktu ze swoją ex nawet najmniejszego jest posypywaniem soli na twoje rany. Niektórzy faceci są w stanie utrzymać zasadę ZERO KONTAKTU nawet przez rok, a potem nagle znowu trafiają w sidła swoich ex i BUM. Znowu muszą walczyć z tymi bolesnymi wspomnieniami. Dlatego ważnym jest aby zdać sobie sprawę dlaczego tkwiłeś w toksycznej relacji tak byś nie trafił znowu w to samo bagno.
 • Jeżeli dasz jej palec ona odrąbie ci całą rękę. Możesz myśleć, że jesteś po prostu miły dlatego, że odbierasz jej telefony i odpowiadasz na jej e-maile i smsy, ale tak nie jest. Dajesz jej zgodę na szarpanie łańcucha, który ci założyła. Jeżeli dasz toksycznej osobie gram siebie ona wydrze z ciebie tone. Takiego typu toksyczne kobiety interpretują utrzymywanie kontaktu jako poczucie, że dalej mają cie w sferze swoich wpływów. Ona dalej będzie zaborcza i natrętna. Jedyne czego potrzebuje to najmniejszego poczucia "uwagi", obojętnie czy będzie ono negatywne, czy pozytywne. Jeżeli chcesz, żeby zostawiła cię w spokoju i ruszyła szukać kolejnej ofiary musisz zagłodzić bestie. Inaczej mówiąc ZERO KONTAKTU i ZERO POŚWIĘCANIA UWAGI.

Jak to zrobić:


 1. Żadnych telefonów, smsów, e-maili, sygnałów dymnych, gołębi pocztowych. Zrób sobie listę wszystkich okropnych rzeczy, które zrobiła i trzymaj kopie tej listy w pobliżu każdego swojego urządzenia do komunikacji ze światem. 
 2. Zero przypadkowych spotkań (jeżeli jest to możliwe). Zmień swoją rutynę. Idź na siłownie o innej godzinie, albo wybieraj inne dni. Znajdź inny ulubiony pub, idź do innego spożywczaka. Jasne to nie jest fair, że nagle musisz zmieniać na jakiś czas swoje przyzwyczajenia, ale ten czas i dystans pozwoli ci się uleczyć. Nie wybieraj się w miejsca w których możesz ją spotkać. Nawet jeżeli myślisz, żeby pokazać jej jak szczęśliwy jesteś nie rób tego, bo zawsze końcowy efekt jest inny od zamierzonego.
 3. Unikaj miejsc, które ci o niej przypominają. Jeżeli pójście do restauracji, w której razem jadaliście zamienia cię w sentymentalny bałagan nie rób tego. 
 4. Nie pytaj, nie mów. Poproś swoich znajomych, rodzinę, współpracowników, aby nie przekazywali ci informacji o twojej ex. Kiedy toksyczne kobiety nie mogą się z tobą skontaktować ponieważ używasz ZK to często próbowały będą zrobić to poprzez innych ludzi (pośrednio). Czasem też ludzie myślą, że są pomocni poprzez przekazywanie ci takiego typu informacji, ale tak naprawdę jest to niepotrzebne. Powiedz im, że nie chcesz i nie interesuje cię to, co robi twoja ex.
 5. Nie trzymaj nogi w drzwiach. To dotyczy zarówno twojej nogi jak i jej. Obojętnie czy w grę wchodzi zostawienie kilku rzeczy w twoim mieszkaniu, albo negocjacje wizyty twojego psa musisz pogodzić się ze stratami. Kiedy zrywasz oddaj jej wszystkie przedmioty, albo pozbądź się ich jak najszybciej potrafisz. Wyślij jej paczkę ze szpargałami do niej do domu, albo coś w tym rodzaju (zrób to tak, żeby jej nie spotkać). Nie pozwól jej, albo sobie na używanie wymówki "twoje rzeczy" do wznowienia kontaktu. Jasne to jest ciężkie, ale pozwól jej zabrać psa, kot, fretkę itd. i dziękuj opatrzności, że to "tylko" czworonogi, a nie dziecko. 
 6. Nie łap przynęty. Dużo takiego typu kobiet wysyła złośliwe, bolesne, obsceniczne e-maile, smsy, nagrania na pocztę głosową itp. Twój pierwszy impuls to "muszę reagować, muszę się bronić", ale nie daj się na to złapać. Jeżeli odpowiesz to ona będzie wiedziała, że znowu połknąłeś przynętę i dalej ma nad tobą władzę. Jedyny sposób w jaki możesz "wygrać" z tą chorą kobietą jest wtedy, kiedy nie grasz w jej chore gry i idziesz dalej ze swoim życiem BEZ NIEJ. 
 7. Piękne chwile. Spakuj i wynieś, albo zniszcz zdjęcia, podarunki, notatki itp. itd. -- wszystko, co przypomina ci o dobrych czasach z nią. Nie martw się nie będzie tego dużo :) 
 8. Usuń ją ze swojego życia. Usuń jej imię, nazwisko i numer ze swoich telefonów. Usuń jej adres e-mailowy. Usuń ją z naszej-klasy, facebooka, wykopu czegokolwiek - generalnie każdego miejsca, w którym byliście "połączeni". Zablokuj jej numery u operatora, albo na swoim telefonie jeżeli to możliwe. Nie odbieraj połączeń od nieznanych numerów, albo numerów prywatnych (najprawdopodobniej to ona). Jedyny wyjątek to taki, w którym otwarcie ci grozi, szantażuje, albo coś w ten deseń wtedy nagrywaj wszystko bo to przyda się w sądzie (nie zapomnij skontaktować się z adwokatem). Czasem potrzebny jest zakaz zbliżania i tego typu bajery.   
 9. Unikaj alkoholu i innych substancji redukujących zahamowania. Picie i dzwonienie to prawie zawsze/zawsze równa się DUŻY BŁĄD. Nie chcesz wpuścić tej toksycznej baby do swojego życia tylko dlatego że za dużo wypiłeś. Dodatkowo jeżeli czujesz się źle z powodu rozstania/rozwodu alkohol tylko pogorszy sprawę.
 10. Odnów więzi ze sobą, z rodziną, z przyjaciółmi. Odnów kontakt z ludźmi, których nie byłeś w stanie spotykać z powodu twojej ex. Zacznij znowu robić te rzeczy, które kiedyś sprawiały ci przyjemność. Rób to czego zabraniała ci twoja ex (mam na myśli tylko te zdrowe rzeczy). Celem jest bycie zdrowym w duchu, ciele i umyśle.  


Powodzenia!
1 komentarz:

 1. Wszystko fajnie, ale co mają zrobić rodzice 36 letniego chorego, który stracił wszystko za granicą - pracę, mieszkanie, żonę z dzieckiem i mając świadomość swojej choroby wrócił do kraju, do domu rodzinnego i zadręcza fizycznie i psychicznie starych, niepełnosprawnych już rodziców? Pozbyć się go - fizycznie i psychicznie - nie sposób. Partnera można opuścić, ale jak postąpić w relacji rodzice - dziecko - dom rodzinny? O tym nikt nie pisze.

  OdpowiedzUsuń

Zanim skomentujesz przeczytaj (szczególnie jeżeli jesteś osobą zaburzoną; jeżeli Twój komentarz nie pojawił się na blogu to odpowiedź na pytanie 'dlaczego?' najczęściej kryje się w poniższym artykule): http://koniectoksycznych.blogspot.com/2014/02/komentarze-z-drugiej-strony-od-bpdnpd.html